pure hand to create is a major feature of richardmillereplica watches. supply cheap https://patekphilippe.to. this is actually backed up feasible and complicated benefits replica rolex forum endlessly strengthen outstanding the watchmaking arena society. online store offers best swiss https://www.youngsexdoll.com/ with cheap prices. welcome to our reallydiamond shop.

Foreningsstruktur

Nedenfor kan du se organisationsplanen for foreningen Danske Kinesiologer.

 

Org-plan-DK

Danske Kinesiologer ledes af et forretningsudvalg (FU).                                                                                   Herudover varetages forskellige opgaver i diverse råd og udvalg.

Forretningsudvalg

Landsformand
Karen Buur, Malervangen 11, 2600 Glostrup     Tlf. 3029 8464     E-mail: formand@kinesiologi.dk

Næstformand
Jette Larsen, Kragemosevej 17, 5683  Haarby     Tlf. 2012 2494    E-mail:jette@kinesiologi-i-halmhuset.dk

Medlem
Mette Pedersen, Rolandvej 6, 2605 Brøndby  Tlf. 4261 4124    E-mail: kinesiologi.mette@post3.tele.dk

Suppleant

Helle Bülow-Olsen, Kristoffersvej 31,  4100 Ringsted  Tlf. 2259 5302     E-Mail: gitte.t.nielsson@gmail.com

 

 

 

 

Kursus- og meritudvalg

Kursus- og meritudvalgets opgave er primært at varetage Danske Kinesiologers interesser i forhold til Registrering af alternative behandlere: RAB-ordningen, at godkende kinesiologikurser og uddannelser, samt at godkende medlemmers ret til at bruge titlerne DK-kinesiolog og RAB-kinesiolog.

Kursus- og meritudvalgets medlemmer er:
 

Formand
Karen Buur, tlf. 3029 8464 – E-mail: formand@kinesiologi.dk

Øvrige medlemmer:

Kisser Bjerregård, tlf. 9793 7414 – E-mail: kisser@kinesiologi.dk

Birgit Nielsen, tlf. 6262 3062 – E-mail: birgit@kinese.dk

Helle Bülov-Olsen, tlf. 5761 6429 – E-mail: helle.bulow.olsen@gmail.com

Edel Hovgaard, tlf. 7583 2638 – E-mail: kinesiologiskolen@vindinggaard.dk

Tina Hyldahl, tlf. 2091 9581  –  E-mail: thyldahl@gmail.comthyldahl@gmail.com

Lone Gellert, tlf. 2250 5286   –  E-mail: lone.thuesen@hotmail.com

INSTRUKTØRKREDSEN

Foreningens instruktørkreds består af alle godkendte instruktører i foreningen. Instruktørkredsens opgaver er at koordinere eksaminer, udarbejde uddannelsesplaner og læseplaner, samt at være det organ, der holder instruktørerne ajour med nyt indenfor kinesiologien.

Instruktørkredsens forretningsudvalg består af 3 medlemmer.

Tovholder for instruktørkredsen:

Birgit Nielsen, Skovvej 26, Espe, 5750  Ringe     Tlf. 6262 3062     E-mail: birgit@kinese.dk

Øvrige medlemmer:

Mette Pedersen, Rolandsvej 6, 2605  Brøndby     Tlf. 3635 1205     E-mail: kinesiologi.mette@post3.tele.dk

Hanne Freil, Åkandevej 22 B, 3500  Værløse     Tlf. 3024 5662     E-mail: hanne.freil@gmail.com