Indlæser Begivenheder

« Alle Begivenheder

  • Denne begivenhed er allerede afholdt.

Kropsafbalancering KA 1 Thy/Mors

5. oktober 2019 @ 9:00 - 6. oktober 2019 @ 17:00
$1800

Kropsafbalancering  (KA) er uddannelsens grundkurser. Kurserne er på 4 x 2 dage (ialt 64 undervisningstimer) samt praktisk træning (Ialt 16 timer) hvor du får en viden om teorien bag kinesiologien, og du lærer, hvordan du bruger denne teori i praksis. Kurserne tages fortløbende, og alle kan deltage.

Kursus 1:  Lørdag og søndag den 5.-6. oktober 2019: Introduktion til kinesiologien. Du lærer bl.a.: - at teste 14 muskler, som er tilknyttet den klassiske akupunkturs meridianbanesystem - at anvende teknikker til at afbalancere muskler og meridianer  - at teste gennem en stedfortræder, -at teste fødevarer og at afbalancere ar. Desuden gennemgås en teknik til at finde den nemmeste afbalanceringsmetode.

Kursuspris: 1800 kr.

Materialepris: 700 kr. for mat. til alle 4 kurser.

 

Detaljer

Arrangør

Sted

Du ser i øjeblikket pladsholderindhold fra Google Maps. Klik på knappen nedenfor for at få adgang til det faktiske indhold. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.

Flere oplysninger