På dette kursus bygges der videre på de meget brugbare funktionstests, effektive afbalanceringer og hjernetræningsøvelser, der blev præsenteret på kurset Indlæringskinesiologi 1.
Indlæringskinesiologi er et yderst relevant kinesiologikursus for alle, der på afgørende vis ønsker at hjælpe børn og voksne med indlæringsproblemer. Med dette kursusmateriale i hånden kan du fremkalde markante fremskridt for personer, der føler sig udfordret i forhold til læring.
Kurset foregår fredag kl. 16-20 samt lørdag og søndag kl. 9-17.
Deltagerforudsætninger: Indlæringskinesiologi 1, der foregår 20.-22. marts 2026.
Du skal indlæse indhold fra reCAPTCHA for at indsende formularen. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysningerDu skal indlæse indhold fra hCaptcha - Formidable for at indsende formularen. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysningerDu skal indlæse indhold fra reCAPTCHA for at indsende formularen. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysningerDu skal indlæse indhold fra Turnstile for at indsende formularen. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysningerDu ser i øjeblikket pladsholderindhold fra Google Maps. Klik på knappen nedenfor for at få adgang til det faktiske indhold. Bemærk, at dette vil dele data med tredjepartsudbydere.
Flere oplysninger